Вихід українських олімпійців у Токіо проілюстрували фотографією з Чорнобиля

Олімпіада, Чорнобиль, українська збірна
Фото: MBC/скриншот | Під час виходу української олімпійської збірної на екрані з'явилося фото реактора, що вибухнув у Чорнобилі

Крім України, недоречні картинки і коментарі супроводжували вихід збірних Гаїті, Італії, Сирії і Маршаллових островів. Після хвилі критики телеканал поспішив вибачитися.

Південнокорейський телеканал MBC використав фотографії з Чорнобиля під час виходу олімпійської збірної України під час церемонії відкриття Олімпійських ігор у Токіо на Національному стадіоні, повідомляє The Japan Times.

Не менш неоднозначні картинки були обрані і для інших країн. Так, телеканал використовував зображення піци під час виходу на стадіон італійських спортсменів, появу гаїтянських олімпійців супроводжував підпис: "Політична ситуація ускладнилася вбивством президента", представників Сальвадора – зображення біткоіна, а Норвегії – картинка з лососем.

Італія, Олімпіада, збірна
Вихід Італії супроводжувався картинкою піци
Фото: MBC/скриншот

У субтитрах, що транслюють церемонію, телеканал назвав Маршаллові острови "колись ядерним полігоном Сполучених Штатів", а Сірію – країною, в якій "громадянська війна триває вже 10 років".

Подібний креатив обернувся для телеканалу шквалом критики в Мережі. Використання образливих зображень і пояснень викликало обурення глядачів у всьому світі, і телекомпанія змушена була вибачитися.

"У сьогоднішній трансляції церемонії відкриття були використані невідповідні фотографії при поданні таких країн, як Україна і Гаїті. Крім того, були використані невідповідні фотографії та субтитри для інших країн. Ми вибачаємося перед глядачами України та інших країн", – йдеться в заяві МВС.

Гаїті, Олімпійські ігри, Токіо
Збірна Гаїті вийшла під картинку масових заворушень
Фото: MBC/скриншот

Нагадаємо, що незважаючи на протести громадян Японії, в Токіо 23 липня стартували Олімпійські ігри 2020, які були перенесені через пандемію коронавірусу. На Національному стадіоні олімпійський вогонь запалила Наомі Осака, японська тенісистка і колишня перша ракетка світу в одиночному розряді. Після цього імператор Японії Нарухіто оголосив Олімпійські ігри відкритими.

Ще до церемонії відкриття в олімпійському селі було виявлено кілька випадків коронавірусу. Перший хворий спортсмен виявлений 17 липня. До цього випадки інфікування коронавірусом виявлені в делегаціях Нігерії, Сербії, Уганди, Ізраїлю та Росії. Однак хворих виявили ще в аеропорту або в місцях попереднього розміщення збірних.

Фокус також повідомляв про те, на кого Україна покладає надії на Олімпіаді.