Вакциновані Covishield українці можуть отримати взаємозамінну дозу вакцини AstraZeneca, — МОЗ

коронавірус, вакцина, Covishield, AstraZeneca,
Фото: armyinform.com.ua | Вакцинація

За словами чиновників, у квітні вони чекають на 360 тисяч доз вакцини від компанії AstraZeneca-SKBio, розташованої в Південній Кореї.

Українцям, які зробили перше щеплення проти коронавірусу вакциною AstraZeneca/Covishield, виготовленої індійським Інститутом сироватки крові, можна робити друге щеплення вакциною AstraZeneca, виробленої на інших виробничих майданчиках.

Про це, посилаючись на рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.

У відомстві стверджують, що вакцина AstraZeneca (AZD1222) виробництва Інституту сироватки крові Індії (Covishield) і вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), ідентичні за складом і технологією виготовлення, не розглядаються як різні вакцини і є взаємозамінними.

У МОЗ попередили, що не є взаємозамінними вакцини різних типів, створені різними компаніями.

"Тобто людей, які отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна прищеплювати другою дозою вакцини іншого типу, наприклад, мРНК-вакциною від Pfizer-Biontech або інактивованою вакциною CoronaVac/Sinovac, оскільки щодо цих препаратів недостатньо даних про взаємозамінність і вони можуть відрізнятися за технологіями виготовлення", — пояснили в міністерстві.

Також у МОЗ повідомили, що Україна очікує у квітні отримання в рамках глобальної ініціативи COVAX 360 тисяч доз вакцини AstraZeneca-SKBio, яку виробляють у Південній Кореї також за ліцензією AstraZeneca.

Повідомлення МОЗ

Раніше голова МОЗ Максим Степанов повідомив, що до 15 квітня в Україну прибудуть партії вакцин від AstraZeneca і Pfizer у рамках ініціативи COVAX.

Разом з тим, у США припинено виробництво вакцини AstraZeneca на заводі в Балтиморі, де виявилися зіпсовані 15 мільйонів доз препарату через помилки при виготовленні вакцини Johnson & Johnson.

Також ми писали, що вакцину від коронавірусу англо-шведської компанії AstraZeneca, яка носила однойменну назву, перейменували на Vaxzevria (Ваксзеврія). Про це повідомило Європейське агентство лікарських засобів (EMA).

Фокус повідомляв, що у Великій Британії зафіксували і вивчили 30 випадків утворення тромбів у громадян, які вакцинували проти коронавірусу препаратом компанії AstraZeneca. При цьому в британському Управлінні з контролю лікарських засобів спростовують інформацію про виникнення тромбів через застосування препарату, оскільки явних доказів цьому немає.