Голова військового комітету НАТО сер Піч зустрівся з головнокомандувачем ЗСУ (фото)

візит глави воєнкома нато, Хомчак зустрівся з главою військового комітету нато
Фото: ВСУ | Сер Стюард Піч (зліва) і генерал-полковник Хомчак (праворуч)

У ході переговорів сторони обговорили ряд важливих питань, у тому числі загострення ситуації на Донбасі і реформу Збройних сил.

Голова військового комітету НАТО маршал авіації сер Стюард Вільям Піч провів зустріч з головнокомандувачем ЗС України генерал-полковником Русланом Хомчаком. Про це повідомляє пресслужба ЗСУ.

Під час переговорів сторони обговорили загострення в зоні ООС і загальну ситуацію з безпекою. Сер Стюард Піч запевнив українську сторону в підтримці країни з боку Альянсу. У ході зустрічі сторони обговорили реформу військової системи України і стратегічне партнерство між Україною і НАТО.

"Із задоволенням хотів би зазначити, що співпраця між Збройними силами України і НАТО і країнами-партнерами характеризуються вищою динамікою і продовжує набирати обертів", — заявив Хомчак.

візит глави військового комітету ЗСУ
Фото: ВСУ

У ході зустрічі Хомчак і сер Піч відвідали Національну академію сухопутних військ, де гостя ознайомили з історією та сьогоденням становища ВНЗ сухопутних військ. Після цього вони вшанували пам'ять українських Героїв, вихованців Національної академії, поклавши квіти на Алеї слави випускників.

вшанування пам'яті загиблих
Фото: ВСУ

Після офіційної частини візиту головнокомандувач ЗСУ і представник НАТО вирушили на львівську ратушу, де Піч залишив запис у Книзі почесних гостей.

Нагадаємо, що в МЗС Литви заявили, що Україні потрібно надати План дій щодо членства в НАТО. А за словами Ольги Стефанишиної, РНБО готує спеціальне рішення щодо вступу України в НАТО.

Раніше президент України Володимир Зеленський під час розмови з Генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом заявив про те, що Альянс є єдиним варіантом для закінчення війни на Донбасі.

Зазначимо, що США привели свої війська в Європі в повну бойову готовність через початок перекидання Росією особового складу та військової техніки на кордон з Україною. Так, біля кордону України зафіксували колону БТРів.

4 квітня в окупованому Криму вже помічали скупчення російської бронетехніки. У відповідь на стягування російських військ ЗСУ провели масштабні навчання на адмінкордоні з Кримом. У Воронезькій області також була помічена колона військових вантажівок і броньовиків "Тигр", а також вогнеметна установка "Буратіно". Це все розташовано за 330 км від російсько-українського кордону.