Під Дніпром чиновників підозрюють в організації незаконного звалища на площі 44 га (фото, відео)

Дніпро, звалище, сміття, чиновники
Фото: dp.npu.gov.ua | Сміття на незаконній звалищі

Токсичними відходами забруднена велика ділянка землі і повітря.

Під Дніпром місцевих чиновників підозрюють у сприянні незаконній організації сміттєзвалища на площі 44 гектарів.

Як повідомили у прес-службі ГУ Нацполіції у Дніпропетровській області, на ділянку землі, яка знаходиться у Дніпровському районі, звозили побутові відходи, а також відходи нафтопереробки, хімічного та тваринного походження. Попередньо, сума збитків державі склала більше 3,5 мільйонів гривень.

Повідомляється, що для організації звалища, співробітники одного з місцевих приватних підприємств зняли покрив із земельної ділянки. Уточнюється, що на балансі цього підприємства не було спецобладнання і транспорту для перевезення сміттєвих відходів.

Зараз правоохоронці встановлюють можливу причетність до організації незаконного звалища посадових осіб селищної ради, на території якої знаходиться смітник.

В офісі приватного підприємства проведені обшуки, у результаті яких вилучили підроблені штампи і печатки, пістолет, перероблений під гумові кулі та документацію. А в автомобілі директора ПП виявили понад 86 тисяч гривень.

Відкрите кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем). Після експертизи зразків ґрунту із звалища буде вирішуватися питання про відкриття додаткових кримінальних проваджень.

Незаконне звалище під Дніпром

Нагадаємо, близько Львова виявили стихійне звалище медичних відходів. При огляді місця звалища правоохоронці побачили у лісопосадці поблизу автодороги Львів-Пустомити насип побутового сміття та медичні скляні колби з речовиною, схожою на кров.

Також повідомлялося, що на Сумщині з'явилася незаконне звалище. Місцеві жителі обурюються тим, що на цьому звалищі є медичні відходи і бояться пробірок з "коронавірусною" кров'ю.

Видобуток урану і сміттєві звалища, золовідвали, шахти і вирубка лісів — чи є на карті України "чисте" місце, де можна жити і дихати спокійно? Читайте відповідь у рейтингу Фокусу.