РФ виявляється ще слабшою: The Economist про зміну тактики допомоги Заходу Україні

контрнаступ зсу
M2 Bradley

Журналісти зазначають, що США та Великобританія зрозуміли, що затяжна війна не входить в інтереси Заходу, а РФ виявляється ще слабшою, ніж очікувалося раніше. Тому до кінця березня Україна отримає десятки тисяч навчених бійців та техніку для контрнаступу.

Related video

Поки зараз уся увага на війні зосереджена на Бахмуті, тисячі українських військових готуються до контрнаступу. Про це повідомляє The Economist 6 березня.

Українську армію підсилюють західною бронетехнікою. Незважаючи на очікування отримати цілу дюжину танків Leopard 2 після дозволу Німеччини на реекспорт, поки західна коаліція передасть 2 батальйони з 31 танка в модифікації 2A6 та ще певну кількість танків Leopard 2A4. Крім цього, Данія. Німеччина та Нідерланди закуповують щонайменше 100 старих, але відремонтованих Leopard 1A5.

Також свої танки передає Великобританія — 14 Challenger 2 та США — 31 танк М1A2 Abrams. Хоча останні можуть і прибути до України до кінця року, вони все одно посилять Україну. Також українська армія отримає БМП Bradley та БТР Stryker.

У виданні зазначають, що зацикленість на танках відволікає від важливішої зміни — США та Великобританія зрозуміли, що затяжна війна не на користь Заходу, а РФ виявилася ще слабшою, ніж вважалося раніше. Більшість нового озброєння надійде до кінця березня. Німеччина анонсувала в січні передачу обсягу зброї, яка становить дві третини від загальної кількості, яку відправляють Україні за весь 2022 рік.

Внаслідок цього українська армія трансформується. Співвідношення західної зброї в Україні до кінця 2022 становило 1 до 5. На один західний зразок припадало 5 радянських. Тепер очікується, що воно впаде 5 до 2. Зазначається, що генерал Валерій Залужний планує отримати 3 армійські корпуси, у кожному буде 6 бригад. Усього буде понад 20 000 бійців.

Український головнокомандувач уникнув очевидної помилки — відправив війська не на Бахмут для утримання міста, а на навчання бійців. Наразі РФ окупувала близько 18% української території, тому деякі аналітики висловлюють сумнів, що Україна зможе все звільнити. Залишаються проблеми з боєприпасами, а армія переважно складається з мобілізованих з обмеженим досвідом.

Проте з іншого боку армія РФ перебуває у жахливому стані. У виданні зазначають, що якщо РФ зможе захопити Бахмут, то йти далі у них все одно не буде сил і доведеться ще більше виснажувати свої резерви. Таким чином ЗС РФ оголюватиме інші ділянки фронту, чим зможе скористатися Україна, вважає Густав Грессель із Європейської ради з міжнародних відносин.

Нагадаємо, 6 березня ЗМІ писали, що РФ передумала купувати іранські балістичні ракети через страх, що Україна отримає ATACMS.

7 березня у британській розвідці написали, що ЗСУ стабілізували периметр Бахмута, але погана погода впливає на постачання бійців у місті.