Зворушлива історія: китаянка відправила до подруги дрон, побоюючись за її здоров'я

БПЛА, дрон
Фото: Скриншот | Ілюстративне фото: квадрокоптер DJI

Через карантин жінка не могла самостійно вирушити до хворої, яка перестала виходити на зв'язок.

Related video

Жителька Китаю відправила дрон до своєї подруги, щоб перевірити її стан. Про цю історію стало відомо виданню South China Morning Post.

У Китаї, де зараз вирує новий спалах коронавірусу, жінка на ім'я Вань захворіла ьа була одна на карантині в місті Шанцю (провінція Хенань). Якоїсь миті китаянці стало погано через проблеми з серцем, і вона лягла поспати. Вань регулярно листувалася в месенджері WeChat із подругою, яка жила неподалік і не припиняла надсилати повідомлення, хоча хвора вийшла з мережі.

"Що з тобою?", "Як твої справи?", "Я дзвонила тобі кілька разів. Чому ти не відповіла на мої дзвінки?" — турбувалася китаянка.

Через чотири години подруга всерйоз занепокоїлася, почала дзвонити, але так і не отримала відповіді. Тоді жінка звернулася до чоловіка та вмовила його відправити безпілотний дрон, щоб перевірити ситуацію. Вань прокинулася від звуку літального апарата, що дзижчав за вікном, і приємно здивувалася турботі, поділившись історією з місцевими ЗМІ.

Вань Fullscreen
Китаянка Вань, знята на камеру дрона
Фото: SCMP

"Наші сім'ї живуть недалеко одна від одної. Дрон долетів до мого вікна за кілька хвилин. Моя подруга турбувалася про мене та відправила дрон для перевірки. Мене це дуже зворушило, — поділилася мешканка Китаю. — Вони багато мені допомагають, іноді готують смачну їжу й діляться зі мною".

Вань народилася в невеликому місті на північному сході Китаю, а потім переїхала в місто Шанцю, розташоване в центральній провінції Хенань, де познайомилася з подругою та її чоловіком. Жінки товаришують уже понад п'ять років.

Через введення жорсткого карантину у зв'язку зі спалахом Covid-19, багато жителів Китаю почали використовувати дрони для різних цілей: хто з нудьги, а хто для потреби. У квітні 2022 року в Шанхаї людям не вистачало предметів першої необхідності, які доставляли безпілотниками.

Раніше в Австралії дрон-доставник упав на дроти й позбавив електрики тисячі будинків. Безпілотник ніс їжу та мав здійснити посадку, але схибив і потрапив в аварію. Місцевий постачальник електроенергії швидко виправив помилку, але мешканці містечка Браунс-Плейнс близько трьох годин сиділи без світла.

Писали також, що вчені створили їстівний безпілотний апарат із рисових коржів і желатину. В разі надзвичайних ситуацій люди можуть з'їсти його крила, щоби дочекатися приходу рятувальників.