"Дипломатія може не спрацювати": генсек НАТО про загрозу вторгнення РФ в Україну

Столтенберг, НАТО, Україна, війна України та Росії, вторгнення Росії
Фото: Скриншот | Йєнс Столтенберг оцінив ризики російської військової агресії проти України

Йєнс Столтенберг відзначив нарощування концентрації російських військ "в Україні та навколо неї". У зв'язку з цим глава організації наголосив на необхідності діалогу з Росією.

Related video

НАТО має намір підтримувати діалог із Росією на тлі загрози вторгнення держави-агресора в Україну, ризик якого обумовлений нарощуванням концентрації російських військ та агресивною риторикою. Про це генеральний секретар Альянсу Йенс Столтенберг заявив на брифінгу в п'ятницю, 7 січня, за підсумками міністерської зустрічі НАТО.

"НАТО вестиме діалог з Росією сумлінно і по суті. Але ми також маємо бути готові до того, що дипломатія може не сроботувати. Сьогодні міністри наголошують, що будь-яка подальша агресія проти України матиме серйозні наслідки і дорого обійдеться Росії", — сказав Столтенберг.

Також генсек організації заявив, що у понеділок, 10 січня, відбудеться засідання комісії Україна-НАТО, у якій візьме участь український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Столтенберг нагадав, що кожна країна має право сама обирати свій курс.

"Усі країни, незалежно від їхнього розміру або того, хто є їхніми сусідами, мають фундаментальне право обирати свій шлях і свої союзи. Це був основний принцип європейської безпеки протягом десятиліть і Росія вирішила його не дотримуватися... І ми не підемо на компроміс стосовно наших основних принципів", — наголосив генеральний секретар НАТО.

Важливо
Чому ми не в НАТО? На питання президента Зеленського відповідають експерти — політологи та військові

Керівник Альянсу також зазначив, що нарощування російських військ уздовж українського кордону продовжується.

"Ми бачимо (російські) бронетанкові підрозділи, ми бачимо артилерію, ми бачимо війська, ми бачимо засоби радіоелектронної боротьби і ми бачимо безліч різних військових можливостей, які поступово нарощуються в Україні та навколо неї. І це поєднується з загрозливою риторикою (РФ). Риторикою про те, що "якщо ви не згодні з нашими вимогами, то ми це не приймемо. Це посилає сигнал про те, що існує ризик нового збройного конфлікту в Європі. Але саме тому важливо вести діалог", — заявив Столтенберг, підкресливши, що всі учасники сьогоднішньої міністерської зустрічі підтримують територіальну цілісність та суверенітет України.

Крім цього, глава НАТО заявив, що організація готова допомагати Україні, однак у цьому випадку варто розуміти, "що йдеться не про повноцінного партнера, а про союзника".

Брифінг Йєнса Столтенберга щодо загрози вторгнення РФ в Україну

У понеділок, 10 січня, США та Росія на рівні Міністерств закордонних справ проведуть переговори щодо контролю за ядерною зброєю та ситуації навколо України. Потім, 12 січня, відбудеться зустріч представників РФ та НАТО, а 13 січня Кремль проведе переговори з регіональною організацією безпеки ОБСЄ, до якої входять США.

Наприкінці минулого року РФ запропонувала НАТО та США проект договору про безпеку, в якому йшлося про вимогу Москви виключити можливість приєднання України до Альянсу. У разі відмови від діалогу з цього приводу голова делегації на переговори у Відні з питань військової безпеки та контролю над озброєнням Костянтин Гаврилов пригрозив НАТО "військовою відповіддю".