"Потрібно 2-3 години": Гуменюк розповіла, чи тримає РФ ракетоносії в Чорному морі (відео)

Запуск ракети, Калібр, корабель, море, ЗС РФ, фото
Фото: Мiноборони РФ | Запуск ракети "Калібр", ілюстративне фото

Речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк заявила, що рівень загрози все одно оцінюють як "високий", оскільки ракетоносії РФ можуть запускати ракети прямо з бухти базування.

Related video

Росія не тримає на бойових позиціях ракетоносіїв у Чорному морі. Малий ракетний корабель ВМС РФ, який був виведений на чергування 3 вересня, повернувся в пункт базування. Про це 4 вересня повідомила голова Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк під час брифінгу.

Незважаючи на це, за словами Гуменюк, рівень загрози все одно оцінюють як "високий", оскільки ракетоносії РФ можуть запускати ракети прямо з бухти базування.

"Хоча це небезпечно, але випадки такі були. Крім того, ворог часто використовує фальсифіковані цілі, щоб перевірити реагування наших систем ППО", — зазначила Гуменюк.

Що стосується малого ракетного корабля, то він, як зазначила Гуменюк, знову може вийти за наказом командування і заступити на бойову позицію. Для повноцінного розгортання на бойові позиції йому необхідно приблизно 2-3 години.

Наталія Гуменюк про ракетоносії в Чорному морі

Нагадаємо, що в серпні в РФ заявили про перекидання на фронт ТОС-2 "Тосочка". Машина отримала колісне шасі, що підвищує мобільність і спрощує експлуатацію. Однак візуального підтвердження перекидання в Україну поки що немає.

Крім того, ЗМІ пояснили, чи можуть західні аналітики допомагати російській армії. За словами журналістів, у західних аналітиків немає доступу до розвідданих, стратегічних цілей, даних про втрати, які є у сотень тисяч добре поінформованих російських військових фахівців у Міноборони РФ.