"Віз і нині там": Авраменко пояснив посилання на порносайт у своєму підручнику (відео)

Авременко, підручник, українська мова, посилання, порноресурс,
Фото: коллаж Фокус | Олександр Авраменко та помилка в його підручнику

За його словами, ситуація, що склалася, є непорозумінням. А видавці ще кілька днів тому звернулися до кіберполіції.

Автор підручника української мови для 10 класу Олександр Авраменко відреагував у Facebook на посилання в книзі, що веде на один з порноресурсів.

За словами мовознавця, ця ситуація — прикре непорозуміння і вже вжито заходів для виправлення помилки.

Авраменко стверджує, що видавництво "Грамота", яке випустило підручник, звернуло увагу кіберполіції на дивне посилання ще два дні тому.

"Але віз і нині там, державна бюрократична машина спить. Обіцяють розглянути наш лист протягом 10 днів. Сьогодні звернулися до департаменту швидкого реагування", — зазначив автор навчального посібника.

Повідомлення Олександра Авраменка

Авраменко стверджує, що ситуація сталася у зв'язку з тим, що у вересні 2020 року адреса сайту Новомиргородського району отримав новоспечений ресурс з контентом для дорослих.

Як це сталося, автор не уточнює, можна лише припустити, що сайт району з якоїсь причини не сплатив домен і втратив на нього права. Цю вільну адресу, найімовірніше, і придбав сайт для дорослих.

Пояснення Олександра Авраменка

Нагадаємо, що один з користувачів Tiktok опублікував відео, у якому показав помилку в підручнику з української мови. Посилання мало вести на новинний портал Новомиргорода, однак направляла на порносайт.

Також повідомлялося, що у Львові в грудні 2020 року один з викладачів додав у контрольні студентам, яким не було 18 років, порнографічні зображення.

А на Полтавщині суд визнав винним безробітного чоловіка, який виготовляв порноролики і розміщував їх на сайті Pornhub.