Рахунки Globalmoney були арештовані, як речовий доказ у кримінальному провадженні, — глава правління «Банку Альянс»

Фінустанови підозрюються в легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом.

Рахунки ТОВ «Глобалмані» в «Банку Альянс» були заблоковані відповідно до судової ухвали Печерського районного суду міста Києва від 23 вересня 2020 року. Однак «Банк Альянс» відкрив нові рахунки для проведення транзакцій GlobalMoney, передає Лента.юа.

«Установа обслуговує безліч транзакцій за добу, і припиняти цю діяльність було дуже проблематично», — пояснила такі дії глава правління АТ «Банк Альянс» Юлія Фролова.

Таким чином, Фролова фактично підтвердила порушення торішнього рішення Печерського райсуду, пише ЗМІ.

«Власне рішення [про блокування рахунків] було про арешт коштів як доказ у кримінальному провадженні, але порядок відкриття рахунків регулюється зовсім іншим законодавством. Банк діяв у рамках закону», — підкреслила глава правління «Банку Альянс».

Юлія Фролова також зазначила, що Банк проводить ідентифікацію користувачів системи GlobalMoney відповідно до норм НБУ, в той час як, за інформацією ЗМІ, в останні роки гаманці GlobalMoney широко використовуються в наркотрафіку і для відмивання доходів, отриманих незаконним шляхом. Фролова також підкреслила наявність цієї проблеми:

«Існують процедури блокування гаманців, які використовуються у протиправній діяльності. Але її основне джерело — це телеграм-канали, до яких ні «Банк Альянс», ні «Глобалмані» ніяк не стосуються. Потрібно всім об'єднати зусилля, щоб ці операції не проводилися», — зазначила Фролова.

Підозри в тому, що ТОВ «ГлобалМані» і «Банк Альянс» причетні до протиправної діяльності, слугували причиною позапланових перевірок регулятора, передає Лента.юа. Так, у період з 11 грудня 2020 по 11 лютого 2021 року Нацбанк проводив позапланову виїзну перевірку ТОВ «ГлобалМані» за період з 1 травня 2019 по 10 грудня 2020 року. Аналогічна перевірка наразі проводиться щодо емітента GlobalMoney АТ «Банк Альянс». Про їх результати поки офіційно не повідомлялося.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те, що у вересні минулого року за запитом Київської прокуратури був накладений арешт на кошти ТОВ «Глобалмані», які знаходяться на рахунках в АТ «Банк Альянс». Після розгляду клопотання Київської прокуратури Голосіївського районного суду міста Києва в рамках справи №752/19100/20 зобов'язав АТ «Банк Альянс» розкрити рух за рахунком платіжної системи GlobalMoney і надати доступ слідчим і прокурорам до банківської документації. Незважаючи на це, посадові особи АТ «Банк Альянс» відкрили ТОВ «ГлобалМані» новий гривневий рахунок, що може вказувати на неналежне виконання посадовими особами АТ «Банк Альянс» своїх обов'язків, або є пособництвом у відмиванні доходів.

У грудні 2020 року, за інформацією ЗМІ, зʼясувалося, що чеки в магазині мережі «Алло» містять інформацію про придбання електронних грошей GlobalMoney. У зв'язку з чим правоохоронці запідозрили оператора електронних грошей та її емітента банк «Альянс» у змові з метою ухилення від сплати податків за допомогою використання електронних гаманців, а також ігнорування перевірки клієнтів та проведенні операцій без їх згоди. За даними правоохоронців, за чотири місяці компанія «Алло» провела через GlobalMoney понад 800 млн грн. Компанія також згадувалася в сюжеті телеканалу ICTV «Скільки коштує замовити наркотики через телеграм-канал?», автори якого отримали підтвердження, що анонімні Telegram-канали продають наркотичні засоби, використовуючи для розрахунків саме електронні гаманці GlobalMoney.